Skip links

Hakkımızda

Üretimde Sürdürülebilirlik

Yaptığımız tüm yatırımlarda önceliğimiz çevreyi korumak ve mümkün olduğunca geri dönüşümü sağlamaktır.

SürdülebilirlikFaaliyetlerimiz.

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin gün geçtikçe artarak hissedildiği, doğal kaynakların giderek yok olduğu dünyamızda, karbon yönetimi ile ilgili üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek firmamızın kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır.

Yaptığımız tüm yatırımlarda, önceliğimiz çevreyi korumak ve mümkün olabildiğince geri dönüşümü sağlamaktır.

Firma binası dış cephesinde kullanılan ısı yalıtımlı paneller ile ısıtma ve soğutmada tasarruf sağlanmaktadır.

Firma binası çatısına kurulan 8 KW kapasiteli güneş enerjisi sitemi ile idari ofislerin aydınlatmaları güneş enerjisi ile sağlanmaktadır.

Eşanjör sistemli hava kompresörünün yağ ısısı, kullanılarak, doğalgaz tüketim miktarı düşürülmüştür. (%12 DOĞALGAZ TASARRUFU)

Fabrika bünyesinde yer alan tüm aydınlatma alanları ampulden 10 kat daha az elektrik tüketen LED aydınlatma sistemine geçirilmiştir.

Türkiye’de ilk defa film olmaksızın metalize görüntü sağlayan teknoloji üretimimizde kullanılmaktadır.
Bu teknik ile doğada geri dönüşümü uzun yıllar alan hybrid bir ürün olan plastik ve karton birleşimli metalize baskılı karton ambalaj yerine geri dönüşümü tamamen karton olan Gloss&Green teknolojisine sahip ambalaj geliştirilmiştir.

Döngüsel Ekonomiye katkı sağlamak amacıyla Gloss&Green sürecinden çıkan PET film atıkları Geri Dönüşüm

Hattında işlenerek yüksek kaliteli PET granül haline getirilmektedir. Bu faaliyet ile plastik sektörü için atık filmlerden hammadde üretilmektedir.

Son 5 yıl içerisinde üretim alanında fosil atık ile çalışan tüm transpalet ve forkliftler, elektrik ile sarj edilen araçlar ile değiştirilmiştir.

Üretim alanında Kapalı Sistem Karton Atık Toplama ünitesimevcuttur. Bu sistem ile proses sırasında oluşan tüm fire kartonlar vakumlu sistem ile Karton Atık Toplama alanında toplanır ve Lisanslı Geri Dönüşüm firmasına teslim edilir.

Türkiye’de uluslararası standartlara uygun sera gazı emisyonu raporlaması taahhüdünü veren ilk ambalaj firması olan olan Duran Doğan , CDP 2013 Global 500 raporuna Türkiye’den giren ilk ve tek ambalaj firması olmakla birlikte CDP TÜRKİYE 1.lik ödülüne layık görülmüştür.

🍪 This website uses cookies to improve your web experience.