Skip links

ÜRETİM

Gloss & Green

Döngüsel ekonomi ve sürdürülebilir üretim anlayışımızın  getirdiği inovatif bir  çözüm; Gloss & Green

Gloss & Green

Dünyadaki plastiğin %50’si 2000 yılından sonra üretilmiştir ve bu üretilen plastik ürünlerin %75’i doğada atık olarak bulunmaktadır.  Bu oran her yıl 100 milyon ton artmakta ancak yalnızca %20’si geri döüşüm için toplanmaktadır.

Duran Doğan Ambalaj Sürdürülebilirlik alanında yatırımını yaptığı Gloss & Green teknolojisi ile, sektöre yeni bir bakış açısı kazandırmıştır. Günümüzde çoğunlukla kullanılan metalize film laminasyon uygulamasından farklı olarak, Gloss & Green teknolojisi ile premium görselliği üst düzeye çıkarırken, %100 geri dönüştürülebilir ambalajlar elde edilmektedir.

Bu Teknoloji sayesinde çift komponentli ve geri dönüştürülemeyen atık yerine tek komponentli ve %100 dönüştürülebilir karton atık elde edilir.

Karton yüzeyin üzerinden plastik film ayrıştırma prosesi sayesinde filmler ekstrüderde plastik granül haline dönüştürülür, elde edilen plastik granül film tedarikçileri tarafından hammadde olarak kullanılır. Bu da Duran Doğan’ın “Döngüsel Ekonomiye” sağladığı katkılardan biridir.

Gloss & Green uygulamasında plastik film kartonun yüzeyinden ayrıştırılır. Bu işlem sonrasında metalik yüzeyli karton geri dönüştürülebilir hale gelir.

? This website uses cookies to improve your web experience.
🍪 This website uses cookies to improve your web experience.