Skip links

Hakkımızda

Şirket Profili

Sürdürülebilir üretim anlayışı ile büyüyen bir şirket olarak, “gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma” ortak hedefine katkı sunmaktayız.

İnovasyon tutkumuz ve ödün vermediğimiz kalite anlayışımız ile ürettiğimiz ambalajlar, dünyanın herhangi bir yerinde mutlaka karşınıza çıkabilir

Dünden Bugüne

Duran Doğan

Türkiye karton ambalaj sektörünün en eski ve tecrübeli iki firması Duran Ofset ve Doğan Matbaacılık’ın 2005 yılında birleşmesi sonucu son derece güçlü bir yapı ile Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş kurulmuştur.

Duran Ofset, 1953 yılında ALİ DURAN Matbaası adı ile kurulmuştur. Zamanla yenilikçi ve çeşitli ürün profili ile ambalaj sektöründe tanınan firma, 1975 yılında Anonim Şirket haline dönüşerek 1991 yılında halka açılmıştır.

1934 yılında ACEMYAN Ailesi tarafından kurulan Doğan Matbaacılık, 70 yılı aşan tecrübesi ile uluslararası müşterilerine her zaman en kaliteli çözümleri sunmuştur.

Bu iki firma 2005 yılında sektördeki lider karton ambalaj üreticisi olmak amacıyla tecrübe ve bilgilerini birleştirme kararı almış ve uygulamışlardır.

Duran Doğan’ın müşteri profili, kendi konularında kaliteli ürünleri ile öne çıkmış, ambalaj konusunda da son derece seçici firmalardan oluşmaktadır. Şirket içi iletişim ve müşterilerle olan ilişkiler tüm dünyada kabul edilmiş SAP ve EBA kurumsal kaynak planlama yazılımıyla gerçekleşmekte olup OMP planlama yazılımı kullanarak üretim sahasındaki tüm makineler eş zamanlı olarak takip edilmektedir. Bu yazılım sayesinde siparişlerin üretimi en verimli şekilde otomatik olarak planlanmaktadır.

3 fabrika ve 30.000 m² kapalı alanda kurulu olan tesislerimizde 300’ün üzerinde nitelikli personel çalışmakta ve 50.000 ton karton üretim kapasitesinin %60’ı hepimizin yakından tanıdığı global markalara ihraç edilmektedir. Fabrikalarımızda sürdürülebilirlik çerçevesinde ve gıda güvenliğine uygun üretim yapılırken, iş ortaklarımızın taleplerinin karşılanacağı endüstriyel tasarımlar da yapılmaktadır. Üretimlerimiz ISO 9001, ISO 14001, BRC/IOP ve GMP sistemlerine uygun yapılmakta ve kapalı alanların tamamı 24 saat sabit nem ve ısı değerlerinde tutulmaktadır.

Duran Doğan’ın ürettiği karton ambalajlar, dünyanın herhangi bir yerinde mutlaka karşınıza çıkacaktır.

Tarihçemiz.

1934
Ocak

DOĞAN AMBALAJ Mihran ACEMYAN tarafından kuruldu.

1953
Mart

Ali DURAN tarafından DURAN OFSET kuruldu.

2005
Mayıs

DURAN OFSET ve DOĞAN AMBALAJ yollarına DURAN DOĞAN adı ile devam etme kararı aldı.

2013
Ağustos

Fransız menşeili firma LGR AMBALAJ, DURAN DOĞAN ailesinin yeni ortağı oldu.

🍪 This website uses cookies to improve your web experience.